2014 yılında birinci kademe yatırımı tamamlanan GAZİ METAL, 2016 yılında tam kapasite üretim gerçekleştirdi. Çelik üretim Tesisi Karasu bölgesinin ilk ağır sanayi yatırımı olarak ilçenin ekonomisini kalkındırıyor.

GAZİ METAL´E ÇİFTE TEŞEKKÜR PLAKETİ

 

2014 yılında birinci kademe yatırımı tamamlanan GAZİ METAL, 2016 yılında tam kapasite üretim gerçekleştirdi. Çelik üretim Tesisi Karasu bölgesinin ilk ağır sanayi yatırımı olarak ilçenin ekonomisini kalkındırıyor. Sadece ekonomiyi etkilemekle kalmayıp Karasu’yu sahiplenen GAZİ METAL, 2016 yılında yerel sivil toplum kuruluşlarını destekleyerek, toplumsal ve sosyal projelerin en önemli destekleyicisi oldu. İlçenin iki önemli sivil toplum girişimi olan KARGENÇ ve SAKDER ile GAZİ METAL işbirliği halinde çalışıyorlar.

 

HAYAT KURTARICI OLDU

SAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk BATMAN; “Aktif olarak faaliyete geçtiğimiz 2016 yılında kendi imkanlarımız ile gönüllüler olarak derneğimizi kurduk. Doğa aktivitelerinin merkezi ve bir ölçüde afet reski ile hep çok yakın olan ilçemizde bu girişime ihtiyaç vardı. Başlayabilmek için kritik ekipman ihtiyacımız vardı ve GAZİ METAL bize inandı ve destekledi. Biz de ilk yılımızda bölgemizdeki maden deresi kazası, boğulma vakaları, Bartın Sel felaketi gibi bir çok talihsiz olaya müdahale ederek toplumsal fayda ve destek sağlamaya çalıştık.

GAZİ METAL’E özellikle yakında ilgisi ve desteği olan Yön. Kur. Başk. Yard. Mehmet GAZİOĞLU’na, SAKDER yönetimi olarak değil, topluma değer sağladığı için vatandaş olarak teşekkür ederim.’” dedi.

 

 

GELECEK İÇİN GENÇLER İÇİN ÇALIŞIYORLAR.

Karasu’da Gönüllü öğretmenler ve Karasu’nun gelişimine ve geleceğine gönül vermiş Karasulu birkaç gönüllü vatandaş ile kurulmuş olan KARGENÇ kulübü, Karasu’da ilk kurulduğu günden beri ezber bozuyor. İlçe gençlerini uluslarası projelerle dünyaya taşıyan KARGENÇ, Bu yıl Çek Cumhuriyeti Prag’da 16 ülkenin katılımıyla düzenlenen euroijada 2016 Uluslararası Spor müsabakalarına gitti. Karasu’dan 3 takım çıkaran KARGENÇ bu etkinliğe katılmalarında ana sponsor olan GAZİ METAL’E, özellikle yakından birebir ilgilenen ve bizimle iletişim halinde olan Yön. Kur. Başk. Yard. Mehmet GAZİOĞLU’NA desteklerinden ötürü teşekkür etti.

 

GAZİOĞLU: AİLE BAĞLARIMIZ PROJELERLE DAHA DA GÜÇLENECEK

Dernek yöneticilerinin Teşekkür ziyaretlerinden onur duyduğunu belirten GAZİ METAL Yön. Kur. Başk. Yard. Mehmet GAZİOĞLU; “2017 yılı çelik sektöründeki 93. Yılımız olacak ve biz bu tesisi 100 yıllık bir vizyonla kurduk. Geleceğe değer yaratmak her şeyden önemli bizim için. Sanayi yatırımları belli bir ölçekten sonra özel bir teşebbüsten çıkıp kamu değeri olmaya başlıyor. Karasu tesislerimize de özel bir şirket değil Kamu değeri gözüyle bakıyoruz. Sorumluluklarımız müşterilerimizle sınırlı değil, ilçemize, çevremize ve dünyaya sorumluluklarımız olduğunun farkındayız. 93 yıllık ticaretimizde bu sorumluluklarımızın gereğini de yaptık yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

GAZİ METAL yatırımının Karasu’nun bir değeri olduğunu belirten Gazioğlu; “Yatırımımız Karasu’nun bir değeri, Karasu Gazi Metal için çok değerli. Aile bağları kuruyoruz ve 2017’de ilçemiz için düşündüğümüz bazı sürpriz projelerde olacak. Karasu ile bütünleşmek hedefimiz var ve Değerli Sivil toplum gönüllülerimiz, toplum liderlerimizin özverileri ile yapacağız. KARGENÇ ve SAKDER gibi girişimleri başlatan ve başarı ile yöneten genç ve gönüllü arkadaşlarımıza cesaretlerinden dolayı ben teşekkür ederim, dünyamızın onlara ihtiyacı var ve biz GAZİ METAL olarak onların daima arkasında duracağız.” Dedi