Sürdürülebilirlik

MARKA ÖYKÜSÜ

Gözünü kaybetme tehlikesinden geleceği görmeye…

 

Mustafa Gazioğlu, Demir Sac Galvaniz’de müdürlük yaparken bir gözüne asit gelmesi sonucu kör olma tehlikesi yaşar. O gün Mustafa Bey için talihsiz bir gün gibi gözükse de, bu olaydan sonra bu işe ne kadar büyük bir tutkuyla bağlı olduğunu anlar ve kendi markası olan Gazi Metal’i kurmaya karar verir.

 

Gazi Metal Mamulleri San. Ve Tic. Ltd. Şirketi, 1987 yılında Karaköy Perşembe Pazarı’nda çelik ticaretine başladı. İlk günden itibaren her zaman kaliteyi ve güveni marka kimliğinin merkezine koyan Gazi Metal, her geçen gün daha da büyüdü.

 

1998 yılında Hollandalı Ferco BV ile ortak olarak Ferga Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında bir çelik servis merkezi kuruldu. 2001 yılında tüm hisselerin Türk ortaklara geçmesiyle şirket yapısı tamamen yerli konuma gelmiş oldu. Bugünkü yapısına 2004 yılında kavuşan Gazi Metal, takip eden yıllarda bir çok ilke imza attı. Dünden ders alarak yarını planlamayı kendine ilke edinen Gazi Metal, son olarak 2014 yılında Karasu’da hayata geçirdiği Türkiye’nin 5. soğuk haddeleme tesisiyle bir kez daha ezber bozdu.

 

Gazi Metal, 97. yılında “üretilemez” denileni üretmeye ve farkını ortaya koymaya devam ediyor.